Etkin Kurs uzman öğretmen kadrosuyla 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin okul dersleri başarısını arttırmayı hedefler. Ancak ara sınıf seviyesindeki öğrencilerimizin tek ihtiyacı ders başarısı değildir. Öğrenmeyi öğrenme, birey olabilme, öz güven sahibi olma gibi pek çok beceriye de ihtiyaç duyarlar. Etkin kurs deneyimli öğretmen kadrosu ve Koçum Benim eğitim modeliyle öğrencilerimize bu becerileri de kazandırmak ister.

Etkin Kurs koçum benim modeliyle eğitimi mümkün olduğunca bireyselleştirmeye çabalar. Çünkü her öğrencinin kendine özgü öğrenme yatkınlıkları vardır. Her öğrencinin öğrenme düzeyi, hızı ve yetenekleri kendine özgüdür. Bu nedenle Etkin Kurs öğrencinin özgün özelliklerine göre eğitim programını oluşturur ve uygular.

Etkin Kurs deneyimli ve alanında uzman öğretmenleriyle yaz kampında derslere temel oluşturur. Sınav kamplarıyla öğrencinin en iyi şekilde okul sınavlarına hazırlanmasını sağlar. Dönem arası kampıyla dersleri pekiştirir. Yoğun bir şekilde uyguladığı tarama testleriyle her öğrencinin eksik konuları belirlenir. Koç öğretmenler tarama testlerinin analizini yapar. Bu analizlere göre öğrencinin bireysel ders çalışma programını belirler. Ders çalışma programının takibini yapar.

LGS sınavı uzun bir maratondur. Bu nedenle 5., 6. ve 7. sınıf öğrenme yaşantıları son derece önemlidir. Etkin Kurs okul destek programını LGS’ye hazırlığı da hedefleyerek oluşturmuştur. Soru çözümleri, etütler ve çok sayıda tarama testiyle LGS başarısına temel oluşturmayı hedefler.